Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8536
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 910 пъти
Получил благодарност: 706 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Shami »

Еличка написа: Юли 5, '20, 15:25
Shami написа: Юли 5, '20, 14:08 .... и се изнизах преди да съм извършила някоя глупост от тъпотия.Щото то от там се тръгва,от едно,"може ли да попитам" :lol:
Ааааааа, не така, Шами! Ще ме насадиш на пачи яйца! Ами аз току що завързах разговори в темите за зеленчуци. Мамоооу, какви приятни момчета имаме там! Сега ще каже благоверният ми съпруг, че нарочно съм се напъхала, щото иначе само с луди кукундрили се занимавам тук.
Как ли пък не! Търсиш си роза, гледай си!
Аз ще взема да омеся зелник на тез момчета от доматитО, защото Алексей Кирилович ще иска домашна салата за ракийката, после лютенички, зимнини. Социалните контакти са важно нещо!
П. П. Ако изчезна, там ме търсете!
О,Елче,ти сега ли разбра,че там хората са супер ? Аз няколко пъти влизах там и съм впечатлена от тяхното супер готино отношение.И от мъжката и от дамската страна,много са мили и добри.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от milena02 »

Влизам в бара за едно бързо на крак, ама двойно! Аз нормални приятели нямам, това е констатацията, за жалост! :ufff: Другарят ми Дончо се обади, че с Ралица идват. Майка ми дойде тука да полива доматИто. А аз съм полегнала с книжка и съм задрямала. По едно време се събуждам от страшна разправия. Излизам по пижама на терасата и чувам следния диалог:
- Къв си ти, бре? Какви са тия торби тука? - казва маман.
- Куриер съм! Нося доставка за госпожа Милена Димова.
- Ама тя платена ли?
- Не, госпожа! С наложен платеж е и трябва незабавно да оправим сметката.
- Ами тогава да ходя да я наритам щерка ми, да слезе да си плати динята, пъпеша и виното!
- Много правилно ще постъпите, госпожо, иначе ще се оплачем!
И идва маман и казва: "Слез да платиш на хората от куриерската служба, защото ще те дадат на прокурор!"
Слизам аз гурелива и гледам Ралица, ма не я познах, понеже още спях, а Дончо отишъл до колата да влачи следващите торби с провизии. И като застанах във форма на буквата Ф и като се развиках: "Нищо не съм поръчвала! Откъде накъде ще ми влачите тука бири, чипсове, торти и щуротии, вземайте си ги и се махайте, аман от измамници и изнудвачи!"
А Рали ме гледа загрижено и вика: "Ама, трътко, нали се разбрахме към шест часа да дойдем, ей ни на - дойдохме!" И чак тогава се освестих! И се напрегръщахме и нацелувахме и пяхме песни и доядохме шарана, а сега съм ги положила всички да спят.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от milena02 »

И тази сутрин направих ревизия на хладилника да видя наличносттите, домъкнати от гостите през уикенда. От Орлин останаха две кила ракия и половин двулитрово шише вино. От Дончо: две шишета вино, бутилка уиски "Тийчърс" (понеже е доцент), двулитрова бира, кутия със сладки, фъстъци, чипс, две фанти от литър и половина, един натурален сок праскова, кока-кола, сирене, кашкавал, луканка, диня, пъпеш и череши плюс подарък за домакинята кристално плато за мезета. Всичкото това той го донесе. А миналия уикенд дойдоха Насо и Светла с баница, торта, ценна картина за дома и отделно подарък за мен - сенки за очи. Баси! :shock: Ми тя градината ми се изплаща, бре! :shock: :shock:
Но маман категорично трябва да бъде държана на разстояние! Тя ми тормози инвеститорите. Миналото лято дошъл най-богатият инвеститор Венци - милионер от Южна Африка, културен човек. И вечерта му казвам: "Венци, ето тука е кафе машината, да знаеш, в случай, че станеш по-рано, но ако ме събудиш, ще те пречукам!". И на сутринта пак чувам някаква разправия, излизам по халат и гледам милионерът се покатерил на кайсията с белите ленени панталони и брули, а майка ми събира отдолу кайсии и ги слага в един бидон. Каква била работата? Дошла маман и сварила Венци блажено да пие кафе на верандата с книжка в ръка, панамена капела, хавайска риза и светло бежов чепик от крокодилска кожа и пак започнала: "Къв си ти, бре?" "Добро утро, госпожо, аз съм приятел на Милена!" "Така ли? Я ставай тогава да обереме кайсията за ракия!" После нещастникът се прибра до София с едни къси гащи и потник на Лалето, понеже беше станал на свиня. А самото Лале цяла година черпеше с кайсиевата ракия и като го питаха за технологията, отвръщаше: "У нас само милионери ни берат кайсиите, иначе не става".
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7348
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 812 пъти
Получил благодарност: 1577 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от ljuboznatelna »

Хахах, ще ме умориш! Точно прочетох едно премеждие след бурята, за която ние в периферията на Пловдив даже и не разбрахме, от една ФБ звезда, която следвам, и в началото си мислех, че е Милена, скрита зад творчески псевдоним, сходство някакво открих :D
Много объркано изречение стана, то е от непрестанния ми хилеж, първо се посмях на чужд гръб за последствията от бурята, сега пък за премеждията на милионера.
Миленски, този човечец поне опита ли от ракията, или вече не ти е приятел?
Ако случайно решите , че нещо за изхвърляне може да ви послужи някога, помислете добре, защото тука за един тонер става въпрос :lol:

П.С. Брех, шефчето каква екстра е сложил, глей как излизат публикациите от фейса! Тези, които нямат ФБ профил, виждате ли нещо?
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от milena02 »

ljuboznatelna написа: Юли 7, '20, 08:57 Миленски, този човечец поне опита ли от ракията, или вече не ти е приятел?
Люб, този човечец не близва ракия и сигурно затова е милионер. Обаче с този епизод не свършиха изпитанията му по време на гостуването. Тъй като вечерта си заминаваше за ЮАР, беше върнал наетата кола и го изпратих до спирката да чака маршрутка. Белите ленени панталони ги изхвърлихме, понеже те се и съдраха, а в пликче му сложих хавайската риза и крокодилските чепици и си тръгна по стария потник, къси гащи и джапанки на Лалето. На портата майка ми му връчи и една торба кайсии за спомен от преживяването. Да, обаче маршрутката не дошла, а той изпуска полета, и една баба на спирката му казала: "Ела, сине, да идем у комшията, сино му че ни закара до София". Отишли те, а синът спи пиян. Като го будят, той се сбива с баща си и настава страшна врява, но в крайна сметка момъкът ги откарва до съседното село да чакат там друг транспорт. Венци, понеже е възпитан и двамата му сина учат в "Итън", благодарил на домакините и като жест им оставил една трета от кайсиите. Но времето напредва. В другото село илязъл на шосето да стопира колите като битник. И все на кратки разстояния го карат, а той се разплаща с кайсии. И докато се добере до София цялата торба свършила. Та, милионерът нито ракия пи, нито кайсии яде, обаче пак ми е приятел, защото твърди, че в нормалния живот на човек никога не може да му се случат такива неща, каквито могат да му се случат като е с мен. И е прав, защото за него "нормален живот" е да затвориш, като преди две години, парижкия "Мулен Руж" за частно парти на жена си с поканени приятелки от цяла Европа и настанени в "Риц".
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8536
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 910 пъти
Получил благодарност: 706 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Shami »

ljuboznatelna написа: Юли 7, '20, 08:57 Хахах, ще ме умориш! Точно прочетох едно премеждие след бурята, за която ние в периферията на Пловдив даже и не разбрахме, от една ФБ звезда, която следвам, и в началото си мислех, че е Милена, скрита зад творчески псевдоним, сходство някакво открих :D
Много объркано изречение стана, то е от непрестанния ми хилеж, първо се посмях на чужд гръб за последствията от бурята, сега пък за премеждията на милионера.
Миленски, този човечец поне опита ли от ракията, или вече не ти е приятел?
Ако случайно решите , че нещо за изхвърляне може да ви послужи някога, помислете добре, защото тука за един тонер става въпрос :lol:

П.С. Брех, шефчето каква екстра е сложил, глей как излизат публикациите от фейса! Тези, които нямат ФБ профил, виждате ли нещо?
Виждаме всичко Люб. :daaa:
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от milena02 »

Ако искате да се докопате до кредитната карта на мъжа си, слушайте сега! Свърши ми личният бюджет за обновяване на интериорния дизайн или по-скоро реших, че не искам да изразходвам личния си бюджет. Но след като пръснах минимум 1000 лева само за декорацията на спалнята, Лалето си скри в най-дълбокото на джоба картата и каза, че и колата му е счупена и не може да ходи по еконти. Въпреки, че си ходи с нея на работа, но чудно нещо - щом става дума за еконт, тя се поврежда. Аз кредитни карти имам две, но не е там работата... А също така не съм си вземала от половин година хонорарите от списанието и от счетоводството ми звънят през ден да ида да ми връчат една торба със злато, за да си оправят баланса, но и това не е работата...
И снощи се разплаках. Изхлипах следното: "Знаеш ли какво е да работиш от къщи? Аз по цял ден съм сама, няма с кой една дума да си кажа, мълча като риба. В това село нямам никакви приятели, по цели седмици общувам само с книгите и с компютъра. Ти си единственият човек, с който изобщо говоря, а си вечно зает и си ходиш по кръчми с колегите, и си приказвате, а аз освен репликата: "Една кутия "Шарена Карелия" в магазина, друго не изричам. Единственото ми удоволствие и развлечение в този живот е да декорирам дома, да го направя красив и уютен, а ти и тази радост ми отказваш. Защо не ми купиш малини, аз в това село, в което съм се забола заради тебе, няма откъде да си взема?"
Това всичкото с хлипания и подсмърчания. Преместих се до него на дивана и му оросих рамото със сълзите си. От отчаяние и безнадеждност си легнах рано и оревах възглавницата. Тази сутрин бера плодовете на труда си. Кредитната карта оставена на нощното ми шкафче, колата изведнъж се оправи, през обедната почивка ми купил и малини и довечера ще ме води на ресторант да се разсея и обогатя социално.
Сега отивам до Еконт да си взема една приказна керамика, защото в кабинета ще има керамика и живопис, никакъв метал, никакви студени работи, само жизнерадост и дръзновение. :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 114 пъти
Получил благодарност: 37 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от mariyanag »

Люб, много ме усмихна с тази публикация за тонера.
Миленски, абе ти що не поиздадеш нещо - такива перипетии, така благо разказани не мое да останът сал за назе си.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8536
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 910 пъти
Получил благодарност: 706 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Shami »

Значи,да знаете ,че аз ще съм единствената която ще качи кила вместо да свали от безсолната диета.
Така хубаво си хапвам тези дни,че съм качила едно кило отгоре.Хубавото е поне,че отоците по краката ми намаляват леко.
Вижда се явно вече,но има още за махане.Това е защото наблегнах на картофите тези дни,така ги обичам.Ето преди малко пак пържих картофи.Свикнах си така без сол да си ги хапвам и вместо да свалям аз се угоявам.Такъв апетит ми се отвори.
Не мога да си изчисля и калориите на питката,от нея качвам явно също.А без хляб пък съвсем немога.И банани си набивам здраво,със кисело мляко стават страхотен десерт вместо торта или нещо сладко.Това запечени зеленчуци,лука има страхотен вкус,даже без да го соля е солен.Трябва да се стегна отново.Нещо отпуснах бая края.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от milena02 »

Аааа, Шами, вече не ти минава номера, кукундрило! Минаваше, докато не показа какво си стройно гадже, но вече хич не очаквай съчувствие и подкрепа. Не и от мен! :angelche: Нямаш грам излишен, по къси гащи си супер, па и с цици като от кабинета на доктор Енчев, да се свети името Му. Изобщо тая мантра я забрави, никой тука вече не ти се връзва. :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”