Цветни планове 2013

Аватар
Cando
Кана кафе
Мнения: 575
Регистриран на: Мар 27, '10, 03:03
Местоположение: Монреал, Канада

Re: Цветни планове 2013

Мнение от Cando »

Да + семенцата, които си събрах лятото от градината :nod: Аз вече започнах. В края на тази седмица ще сея и петуниите. Успех на всички :stiskam:
http://cando1.snimka.bg/flowers/cvetya- ... 013.763847" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Цветни планове 2013

Мнение от dal »

Очертават ми се няколко неработни дни
за напред до 15 март го дават сравнително топло и слънчево
Мисля си тази сутрин , че трябва да се погрижа за доста неща из градината , извън офанзивата с резитбата на розите /която приключи/ и посева на едногодишни семена , които вече поникнаха :stiskam:
-Зокумите - в предстоящите дни ще разръчкам да видя какво е положението при тях преди да ги изнеса + тор + резитба задължително
-Големите саксии /палми , араукария , бенджамин /-да махна сухото , палмите ще прехвърля в по- големи качета , че се каня от незнам колко време , торене
-пълзящите лиани -дипландениите мисля да ги събера в дълбок широк съд трите цвята , а пандореята - торене и евентуално по голяма саксия
-хибискусите / не се смейте/ -да се орежат поне наполовина , да измъкна завъдения оксалис от саксиите и да съсипя малко тор за лилиуми като ги понаторя , мисля че има и няколко изсъхнали , дето ще идат в контейнера направо ;
-каните - тук е сложно , хубаво е да ги измъкна и намокря балите с коренищата на светло за да прокарат нови фунии с листа и тогава в градината след две седмици , но са много и нямам представа кое е това топло и огрято място , дето да мога да ги разпъна , ами и полея , освен на тавана по пода до прозорците.... :hmmm:
а и сега са разделени балите на оранжеви и "други" и като ги пръсна -върви после реди в двора високо/ ниско , по нищо не се различават , сега са надписани кашоните просто...
-днес ще прочистя клематисите , тъкмо ще се види кой накъде е набол пъпки и стъбла....
-останаха в двора наколко петна да се прочистят и подредят малко растенията вътре. Не обичам змиярници и знам че мързеливо -артистичния уж пейзажен стил не е моята игра.
-има да се мести един люляк че е под дърво и да се укрепи почвата на скат , защото там има божури садени като в амфитеатър , които са вече три годишни и сигурно ще цъфтят повечко тази пролет , дай боже ; пороите са свлекли почвата и амфитеатърът е просто наклон от 45 ", без "тераски" и не може дса се полива хич :lol:
тия горе като свърша и ще дойде ред да извадя сакъзи и мушката, да ги окърша и наторя- те са зимували на светло и топло и са много зелени и съхранени в момента.
И като изскочат пътем още двадесетина офанзиви и дошло време за море :hihihi: :lol:

Споделете вие какво планирате?
denitsavm

Re: Цветни планове 2013

Мнение от denitsavm »

Първо ще поразчистя целия двор от остатъците от растения. Имам да режа още рози, също и да подредя и поорежа клематисите, да им поправя стойките :dovolen: Ще разхвърлям оборски тор, където мога, че има лалета навсякъде. Имам да местя няколко рози. След това ще се заема с два ъгъла от двора, които са големи кочини - детския кът на Ники и още един ъгъл, и двата са със стари плочи отдолу - там бая зор ще падне и още не съм измислила как точно да действам. Дафиновия лист още днес ще отиде на двора, под навеса, за да не го попарят сланите. Ако има слънчев и топъл ден скоро - ще измия и пътечките с маркуча :nod: ... и така едно по едно ще наизскочат още хиляди нещица за правене :D Като дългосрочен план, свързан с пари ми стои и оправянето на оградата и вратата, няколко обелиска и май това е за този цветен сезон :dovolen:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10138
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 391 пъти
Получил благодарност: 1131 пъти

Re: Цветни планове 2013

Мнение от МГХ »

denitsavm написа:Първо ще поразчистя целия двор от остатъците от растения. Имам да режа още рози, също и да подредя и поорежа клематисите, да им поправя стойките :dovolen: Ще разхвърлям оборски тор, където мога, че има лалета навсякъде. Имам да местя няколко рози. След това ще се заема с два ъгъла от двора, които са големи кочини - детския кът на Ники и още един ъгъл, и двата са със стари плочи отдолу - там бая зор ще падне и още не съм измислила как точно да действам. Дафиновия лист още днес ще отиде на двора, под навеса, за да не го попарят сланите. Ако има слънчев и топъл ден скоро - ще измия и пътечките с маркуча :nod: ... и така едно по едно ще наизскочат още хиляди нещица за правене :D Като дългосрочен план, свързан с пари ми стои и оправянето на оградата и вратата, няколко обелиска и май това е за този цветен сезон :dovolen:
Обелиските от къде ?Искам да сложа два -три за разкош ,но не мога да си харесам
denitsavm

Re: Цветни планове 2013

Мнение от denitsavm »

Ами аз имам 2 от Стерадо и два от кауфланд... стерадовските са много по-хубави, но и двата варианта ми се струват къси ... та не зная още :hmmm:

Едното, което със сигурност ще поръчам някой да ми сглоби ще е такова, ще поискам едно малко, а ако стане добре и едно голямо - не знам доколко се вижда на снимката, но това е умалено копие на катерушките "кълбо" от парковете Изображение

За обелиск ще се "моля" за такова нещо, въпреки че имам и други варианти, този е по силите на момчето да го скове набързо и да не му отнемам много от времето :dovolen: Изображение

Въобще тази година смятам да се занимавам с хардуера на двора ;) и да пооправя гъчканицата от растения :stiskam: , ако мога :twisted:
Аватар
ra4eto
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1034
Регистриран на: Мар 1, '11, 14:49
Местоположение: Габра,София

Re: Цветни планове 2013

Мнение от ra4eto »

Ах Дени,последните няколко дни обстойно разглеждах тази градина :D и смятам и на мен някой да ми зглоби тези кръгли конструкции :daaa: Много ми харесват,ноо преди тях ето какво ми предстои..
Изображение
(извинявам се за лошото качество)
1.само малко да поизсъхне и да се прекопае мястото за бъдещата трева,плюс поредното премахване на кореноща и бурени(това е насип от горски горен слой ,пълно е с какво ли не :ufff: )
2.да се изкопаят ограничители м/у тревата и зацветените места коите в момента са разделени визуално от колчета и канап :D
3.нови канали за поливна.Но пръскачките трябва да са доста компактни за да не пръскат китките,тъи като на готовото място леко ми мокрят розите,просто започнах да превземам моравата и се оказах неподготвена :hmmm:
4.оххххх,каменни плочи за пътеки към комшуто и мъжкото царство......
Спирам с броенето че лошо ми става,само като гледам тези грозни и опърпани дувариииии,там съм засадила бръшлян(от ляво)И изчаквам да видя как ще се развиват разтенията преди да набивам средства за още,тъй като под насипа който е около 40-50см.одтолу е нямам думи(там имаше стари постройки)глина и скала,гаден насип,с лоста правихме дупки за по големите :x
Това е основното занимание за идната пролет,лято......
denitsavm

Re: Цветни планове 2013

Мнение от denitsavm »

Като каза за разделяне на тревата /и малко извън темата :oops: /, някой да е виждал или поне да знае какви са тези разделители :hmmm: , прилича ми на нещо пластмасово/гумено, което е обло в горния край, а надолу си е плоско и разделя тревните площи от цветните бордюри. Виждала съм го и по FLN да го слагат, но така и не разбрах точно какво е Изображение
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3115
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 444 пъти

Re: Цветни планове 2013

Мнение от Murof »

denitsavm написа:Като каза за разделяне на тревата /и малко извън темата :oops: /, някой да е виждал или поне да знае какви са тези разделители :hmmm: , прилича ми на нещо пластмасово/гумено, което е обло в горния край, а надолу си е плоско и разделя тревните площи от цветните бордюри. Виждала съм го и по FLN да го слагат, но така и не разбрах точно какво е
Ако е това, не съм виждал по магазините , само къдравия ограничител какъвто ти имаш...
http://www.wayfair.com/Master-Mark-Plas ... I1004.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.wayfair.com/Master-Mark-Plas ... I1003.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Нито една градина не е идеална.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13795
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 262 пъти
Получил благодарност: 544 пъти

Re: Цветни планове 2013

Мнение от zeleno »

Раче , дивата лоза ще ти скрие по-бързо от бръшлян оградата
Имам много
Като идваш за някой рози да ти наскубя ?
Аватар
ra4eto
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1034
Регистриран на: Мар 1, '11, 14:49
Местоположение: Габра,София

Re: Цветни планове 2013

Мнение от ra4eto »

zeleno написа:Раче , дивата лоза ще ти скрие по-бързо от бръшлян оградата
Имам много
Като идваш за някой рози да ти наскубя ?
Благодаря ще се възползвам от предложението,само ММ малко да пооправи стената да не е ту тухла ту бетон.....и ще засадя :liubov: Но там след 12h е доста плътна сянка,правя план със сенкоюбиви.
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”