Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31786
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1139 пъти
Получил благодарност: 2791 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Мария Николова »

Мерси! :srofl:
По онова време имаше един метач на стружки в цеха. Викаха му Пърпала. :lol: Не признаваше друга музика, освен изпълненията на Диип Пърпал. Мисля, че само в Личен състав знаеха името му. :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от milena02 »

И аз имам приятел - Цецо Пърпъла. Той си носи дискове навсякъде за всеки случай, понеже хората може да нямат "Пърпъл". Заради него имам пълна колекция от 6 диска "дъ бест ъф Пърпъл".

Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8551
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 919 пъти
Получил благодарност: 697 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Shami »

Нали хората казват,че любопитството не води до нищо добро,та може и да излезнат прави.
Викам си,че Калико не показва никакви рози,другите големи розарки бегаха у другия форум :hmmm:
И се присетих ,че Миленка ми спомена,че Господинов си е отворил сайт за рози.Сега,дали за рози,не помня точно,но аз така разбрах.Чула не дочула,разбрала недоразбрала,викам си,че ще е хубаво да пооплакна очите с хубави рози.Исках да видя една определено как върви при него защото я нямам и това е голям пропуск.Та ,зарових се аз из дебрите на нета,да търся сайта на Господинов. Гледам,гледам,ми той не е само той с това име.Първо видях един със сайт за запознанства.Търсел си дружка.Е,направо се опулих.Не мож да бъде.Тука,ако се завра да питам и ММ ме мерне,направо ще се отзова при Миленка на палатка.Изобщо моята розена история няма да хване дикиш.Пък и се сетих,че нашия говореше за жена си,за тъщата.
Ама знае ли човек.После зяпнах друг със същото име има сайт.Ма той такъв младок :lol: Направо си викам палатката в кърпа ми се връзва вече.После имаше адвокат и още и още.Уж огледах всички възможни.Гледах още един сайт ,пишеше за какво ли не и то доста голям сайт ми се видя,но рози никъде невидях и се изнизах преди да съм извършила някоя глупост от тъпотия.Щото то от там се тръгва,от едно,"може ли да попитам" :lol:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Еличка »

Shami написа: Юли 5, '20, 14:08 .... и се изнизах преди да съм извършила някоя глупост от тъпотия.Щото то от там се тръгва,от едно,"може ли да попитам" :lol:
Ааааааа, не така, Шами! Ще ме насадиш на пачи яйца! Ами аз току що завързах разговори в темите за зеленчуци. Мамоооу, какви приятни момчета имаме там! Сега ще каже благоверният ми съпруг, че нарочно съм се напъхала, щото иначе само с луди кукундрили се занимавам тук.
Как ли пък не! Търсиш си роза, гледай си!
Аз ще взема да омеся зелник на тез момчета от доматитО, защото Алексей Кирилович ще иска домашна салата за ракийката, после лютенички, зимнини. Социалните контакти са важно нещо!
П. П. Ако изчезна, там ме търсете!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от milena02 »

Абе, Елчо, става ли зелник с прясно зеле, а не с кисело? :hmmm: Яде ми се до смърт зелник, но киселото зеле свърши, нормално - юли е. И се чудя дали с прясно ще стане, плюс някакви пръжки примерно. :stiskam: Имам и зеле, и месца, и кори, а довечера пак се изсипват гости, то не е истина направо, "проклятието на лятната къща" му викам аз. Те и не питат, бре, само уведомяват: идваме в седем вечерта, носим ракия и суджук. Ако свърши пиенето във виртуалния бар, ще заредя директно от запасите в реалния такъв. От последните гости има останали и екзотики като наденица от див глиган, желиран заек в буркан, домашно пушена пъстърва и конска пастърма.
Е, на това ми прилича хладилника едно към едно:

Изображение

А ми се яде зелник, та чак ми се реве! :ovtza:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Еличка »

Значи, Шмати, зелник със зеле правеше само шопската ми баба и беше доста странно.тя и с пръжки, и с картофи, и с какво ли не правеше... Иначе за зелника ти трябва зеленийка - лапад, шума от цвекло, коприва, кромид, праз....каквото имаш, плюс извара и яйце. Това е средата. Другото отстрани ще навиеш кори с плънка -яйца, кисело мляко със сода, сирене и олио.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Еличка »

Напиши в търсачката зелник, все съм публикувала рецепта. Ако нямаш зеления, пращай Лальока да купи. Зелето за салатка го ползвай само. :tzeluvka:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31786
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1139 пъти
Получил благодарност: 2791 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Мария Николова »

Ами завърти се в хранителен магазин при зеленчукови консерви в буркани. Има нарязано кисело зеле в буркани към 1 кг.Умиргам за такъв буркан - изсипвам в дълбока салатиера, махам парчетата от кочана и без никакъв зехтин за нула време му виждам сметката. :potekoha:
Другия вариант. Купуваш пакетче лимонтузу, а сол си имаш. Нарязваш зелката в дълбока тенджера и мачкаш с малко солчица и лимонтузу на вкус. Лекичко задушаваш и приликата с киселото е пълна.
Трети вариант. Нарязаното прясно зеле в буркан с малко изстудена саламура го оставяш седмица на топло да втаса. Само ако търпилото ти трае. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Еличка »

Мария Николова написа: Юли 5, '20, 16:38 Само ако търпилото ти трае.
Хахахааааааа, Мери, това ме уби :lol: :lol: :lol:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8551
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 919 пъти
Получил благодарност: 697 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Shami »

ММ се прибра от морето и ми донесе подарък :shock: Сетил се за мене и ми купил един рапан и една мида.Харесаха ми. :daaa: Радвам се и на малкото когато е купено със желание .Знам,че е отишъл по работа и само заради мен са го чакали приятелите му да мине и да ми вземе армаган.И понеже съм гадна и неблагодарна взех ,че му пуснах този клип.
Усмивката му се изпари на завалията. :lol: Това семейство го харесвам много,направо са ми тръпка.Живеят екстремно,разнообразно,щуро.Искам и ние да живеем така :stiskam: :stiskam: :stiskam:
А колата е просто супер,обожавам я,страхотна е,ох направо се разтопих,размазах.Искам я и аз.

Сипвам си нещо студено,с много лед,че да слезна на земята. :snif:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”