Моята градина- късчета любов

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5068
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 967 пъти
Получил благодарност: 1859 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от мечтица »

mimivd написа: Май 21, '24, 07:54 Величествено! Майсторски направена градина!
Оля,ако имаш вкоренена излишна Лутея, бих искала да си купя.
Бяха ми останали от миналата есен три Лутеи,едната подарих на църква,втората я купи някой от форума, а трета беше полужива и я бучнах я край мрежата,колкото да не я хвърля.Тя пак взе че се разлисти и върви по добре от засадената край пергола.
Ще мога да я откопая късно есента,ако остане жива,само ми напомни.
Нови резници от нея не съм залагала.
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5068
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 967 пъти
Получил благодарност: 1859 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от мечтица »

Тутти написа: Май 21, '24, 08:48 Оля, мечтица - работница. Толкова хубави снимки, толкова разкошна градина, толкова прекрасни комбинации, толкова прелест…
Сега си представих Лутея върху перголата и под нея масичка за кафе, аз съм ти на гости за един час, на път към Варна например и насладата е максимална.
Тутти,винаги си добре дошла,ако имаш път към Варна,направи малка заобиколка, само 50 км и около 40 мин път.
Наистина много ще се радвам :dovolen:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5068
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 967 пъти
Получил благодарност: 1859 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от мечтица »

Petya_ написа: Май 21, '24, 10:26 Оля, невероятна красота!!!!! Страхотен усет имаш за съчетания, винаги интересни идеи….обичам я тази градина бре! Вземи ме за работник при теб, плийззззз! :) А за приютяването на изхвърлени от друг неща… взимай смело без да се притесняваш! Ти буквално ги спасяваш за нов живот! А какво ще си помислят другите…. Хич да не ти пука! Най-много после да съжалят, че не са използвали нещата както ти умееш! При нас последно точно преди Великден, докато се разхождахме в едно съседно село, спасихме един захвърлен до реката порцеланов чайник! Вече е ваза в нас! Много съм щастлива! :)
Оооо.., порцеланов чайник,за мен все едно че злато си намерила :lol:
Петя,преди като беше жив Нерон,често ходихме с него на разходка, край село има едно нещо като сметище,толкова хубави неща съм намирала там.А тогава имоти се купува масово и хората изхвърляха доста не нужните им предмети.Сега търсенето на къщи доста намаля,пак и Нерон вече го няма,а сама да ходя извън село не смея.
Днес прибрах от германците една чисто нова кошница от върба.
Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
eli
Kъсо кафе
Мнения: 55
Регистриран на: Мар 19, '24, 14:16
Местоположение: Близо до Варна
Дал благодарност: 58 пъти
Получил благодарност: 92 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от eli »

Оля!!! :worship:
Видях вече новата пергола! Честито сръчна вълшебнице! Пак ти съм на гости, макар и виртуално! Много се зареждам и все съм "Аххххх, Ехааа, Майко мила!" Като лудите на глас пред компютъра :lol: Ти ще си ми мотивация на мен, че някога ме примързява и се сещам за теб, как ти сам самичка, къща и декари градини въртиш и извън двора шеташ......Че и прекрасни разсади ни беше направила. Имат си домати вече :tzeluvka: Много ми хареса и нощвата, всичко! Всиииичко!!!! Ти сън не спиш сигурно, или сънуваш мечтани китки и бързо мечтите си изпълняваш..... Пак и от все сърце ти желая да си здрава! Много здрава! Да си щастлива и да ти спори в любимите занимания! Ти много хора радваш с красотите, които създаваш!
:worship: Златна жена !
Сега ще зачакам с нетърпение какво ще настаниш в новата кошница :zazaazaz:
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1719
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от mimivd »

мечтица написа: Май 21, '24, 12:06
mimivd написа: Май 21, '24, 07:54 Величествено! Майсторски направена градина!
Оля,ако имаш вкоренена излишна Лутея, бих искала да си купя.
Бяха ми останали от миналата есен три Лутеи,едната подарих на църква,втората я купи някой от форума, а трета беше полужива и я бучнах я край мрежата,колкото да не я хвърля.Тя пак взе че се разлисти и върви по добре от засадената край пергола.
Ще мога да я откопая късно есента,ако остане жива,само ми напомни.
Нови резници от нея не съм залагала.
Ще те подсетя.Много благодаря!
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3955
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 83 пъти
Получил благодарност: 81 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от gabi123 »

:omgoo: Толкова много красота и толкова много труд!
Шапка ти свалям,Оленка! :worship:
Всичко е подредено с вкус и точно на мястото си!
Ще чакам снимки на Лутеята!
fiorina
Кана кафе
Мнения: 689
Регистриран на: Окт 21, '13, 11:09
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 31 пъти
Получил благодарност: 10 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от fiorina »

Всеки път се захласвам по градината ти, Оленка! И тя става все по-хубава и зряла, а ти си оставаш все така неуморна. От все сърце ти желая да си здрава и да се радваш на красотата край теб. Много ти благодаря, че публикуваш снимки ( аз така и не се научих!)
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15988
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 1014 пъти
Получил благодарност: 1961 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от Гео, граф »

Божкей, тези дни нямах почти никакво време за форума и не съм поглеждала тук, но последните две-три страници трябва непременно да ги гледам на екран, а не на телефон, защото са зашеметяващи :chchaa: :chchaa: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5068
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 967 пъти
Получил благодарност: 1859 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от мечтица »

Пак ще ви досаждам,ами толкова красота в този период.
Градината напоена с такива аромати :liubov2:
Рози,лонецера има много силен мирис,а лигуструм,лелее,никога не съм мислила че има такъв опяняващ аромат :tzvetoman:
Айсберг и Лигуструм
Изображение
Роза Purple Splash и Роза Perennial Blue
Изображение
Розариум и Фелигонде
Изображение

Изображение

Изображение
Леонардо
Изображение Изображение
Пилигрим
Изображение
Еден
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
И кът с червеникави рози
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
трепетлика
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Юли 4, '19, 19:30
Дал благодарност: 2421 пъти
Получил благодарност: 129 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от трепетлика »

мечтица написа: Май 23, '24, 07:03 Пак ще ви досаждам,ами толкова красота в този период.
Оленька , дай боже всекиму такава " досада " ; очакваме твоите снимки като храна за душата !
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”